تبلیغات
دولت مهر - خدا " لا یموت " است

خدا " لا یموت " است

جمعه 11 دی 1388 06:31 ب.ظنویسنده : فرزند آذربایجان

 
خدا " لا یموت " است و انسان هم پیمانش ، حامل روحش و صاحب رسالتش و بالاخره جانشین او در این طبیعت معنی دار و مقدس که آینده قدرت و خردمندی و زیبایی خداست و پیکره ای زنده و خود آگاه ، که بر "سنت های خدا" می گردد و می روید و میپرورد و میزید و می زاید و در دل هر ذره خاک تیره اش ، آفتابی می تابد . آیندای پاک و وفادار از آیات یک روح ، یک شعور ، یک وجود ، که سرچشمه زاینده و تابنده "حیات" است و حرکت و زیبایی و آگاهی و ارزش و کمال و ... تمامی آنچه به جهان روح می بخشد و به بودن معنی و به انسان ارزش و به زندگی مسئولیت و به حرکت جهت ... و با خدائی آنچنان و در جهانی اینچنین انسان این " خداگونه" آزاد و آگاه و آفریننده ، که فرشتگان همه در پایش به سجود افتاده اند. و زمین و آسمان و هر چه در این میانه است مسخر اویند . که "حقیقت " و "زیبایی" و "خیر" را به نیروی "دانش" و "هنر" و " اخلاق" صید می کند که عظمت را می ستاید و ارزش ها را می پرستد و آزادی را می جوید و از جهان آگاهی به خودآگاهی و از آن به خدا آگاهی می رسد و آنگاه از روز مرگی به ابدیت و اکثریت به وحدت و از نبود ها به بودها و از دنائت گرایی دنیا در نگریستن و اندیشیدن و انتخاب کردن و رفتن و زیستن و بودن به دورنگری و بلندگرائی آخرت و از معاش به معادش و از شرک به توحید که در ترقی اسرائی تا مسجد الاقصای جهان و در تکامل " معراجی" تا "سدره المنتهای" تقرب (2 گزک مانده تا خدا و از آن هم نزدیکتر) می رود. که با روح خدا نفس می کشد و فطرت خدایی دارد و در برابر معروف و منکر از عشق و کین لبریز می شود و بر می شورد و خود آگاهی را به بیگانگی و تنهایی می کشاند و این دنیا را غربت می یابد و خویشتن خدائی خویش را در آن تبعیدی می یابد و آنگاه دغدغه غیب و جستجوی اصل و آرزوی وصل و بی تابی فرار و بیزاری از ماندن در آنچه هست و اشتیاق به آن نمی دانم کجایی ! که اینجا نیست ...

دکتر علی شریعتی ( کتاب خود سازی انقلابی)

برچسب ها: دکتر علی شریعتی ( کتاب خود سازی انقلابی) ، خدا " لا یموت " است ، علی شریعتی ،
آخرین ویرایش: - -

 
سه شنبه 20 بهمن 1388 11:51 ق.ظ
اسم شریعتی خیلی بزرگتر از اینه که آدمایی مث تو ازش استفاده کنن
تو خودت کوچیکی با اسم آدمای بزرگ به بزرگی نمیرسی
دوشنبه 21 دی 1388 07:38 ق.ظ
به ملت:
یعنی واقعا فکر می کنی اسامی و اماکن ما بدون مفاهیمشان مقدسند؟من دهها دلیل دارم که اشتباه می کنی.همین بس که امام حسین حج را نیمه رها کرد تا یزید دروغگو را رسوا نماید و دیگر ارزشها را زنده کند.او شکل را فدای محتوا کرد.ان که به شما یاد داده به شکل اکتفا کنید،میگوید هدف وسیله را توجیه می کند.البته من باور نمی کنم اقای احمدی نزاد جز قدرت طلبی و مهرورزی به باجناقها هدف دیگری داشته باشد اما بر فرض که ایشان می خواهد راه امام زمان را باز کند؟ایا این سیره ی امامان ما بود؟اگر انها می خواستند به قیمت قربانی کردن ارزشها قدرت را به دست اورند.مطمئن باش باهوش تر از ایشان بودند و موفق شده بودند.احتیاجی هم به زحمت ایشان نبود.از کانادا حرف زدی اگر جالبه بگین تا براتون عمق مسأله را بگم.اما تا جایی که به اینها که گفتی مربوط میشه،من در ایران فامیلهام را میشناسم هم طرفدار موسوی هست هم احمدی نزاذ هم هیچکدوم.و باید بگم اگر به نظر شما یا هر کسی هر کدامشون:ساده لوحند، خس و خاشاکند ، اراذل و اوباش یا گوساله و بزغاله اند.فرق نمی کند.قتلشان بازهم گناه کبیره است.
جمعه 18 دی 1388 12:04 ب.ظ
به نظرم شما معنی مقدسات ما مسلمانان رو نفهمیدین من برات روشن می کنم تا بهتر بدونی . مقدسات ما قرآن ، خانه خدا ، بیت المقدس ، پیامبر ، و امامان و تمام چیزهایی که متعلق به اوناست. شما می گین تو کانادا زندگی می کنین ولی من تو ایرانم و از بطن جامعه حرف می زنم شما وقایع اینجا رو از طریق کانالهایی می بینین که صاحبانشون که دشمنای سر سخت ایران هستن هر جور دلشون می خوان اخبار رو سانسور کرده و از کاه ، کوه می سازن و شما که از وطن دورین باورتون می شه ولی من اینجا هیچی نمی بینم جز گاهگداری چند تا آدم ساده لوح و اراذل و اوباش که اونام از روی ساده اندیشی و کوته فکری بازیچه دشمنامون میشن و تو خیابون می ریزن و شعار میدن. اگه موسوی راست میگه و خودشو از ملت و خط امامی می خونه چرا سکوت کرده و وعلیه اغتشاشگرا که کاری جز خراب کردن و بدنام ترکردنش کاری بلد نیستن کاری نمی کنه؟ میگین خاک کانادا رو آمریکا گرفته خب این از بی عرضه گیه و ترس کانادایها از آمریکاست که خاک کشورشونو گرفتن و اونا ساکت موندن هیچ کسی و کشوری حق نداره حتی به یک وجب از خاک کشورمون تجاوز کنه وگرنه با جواب دندان شکن ما ملت و دولت روبرو خواهد شد.
سه شنبه 15 دی 1388 02:54 ق.ظ
آخرش من جواب سوالاتم رو نگرفتم. یعنی هیچ کدوم از شما جواب ساده ای برای سوالات من ندارید؟ من واقعا یک دوست هستم. شاید روزی اینجا بتوانم به شما بگویم که چرا خودم رو دوست شما حساب میکنم اما فعلا فقط از شما میخوام که من رو قانع کنید که چگونه میتوان از یک قاتل، دزد و فریبکار اطاعت کرد.
اما در مورد ساده لوحی و ساده اندیشی من!
شما میتونید هرچقدر میخواهید توهین کنید. من تا وقتی این دوست عزیز وبلاگ نویس مرا سانسور نکرده اینجا صحبت میکنم.
مطمئن باش شما بهتر از من کانادا رو نمیشناسید. من در مورد آمریکا حرف نزدم و قضاوت هم نمیکنم اما کانادا با تمام نقطه ضعفهایش در مورد حقوق بشر بسیار پیشرفته است و شما در این مورد هیچی نمیدونید. اگر اینجا حجاب دارم و چون کاری به کسی ندارم، کسی هم به من کاری ندارد چرا توی ایران اینطور نیست؟ یعنی اگر کسی کاری به کسی ندارد ولی عقایدش متفاوت است (مثل درویشان)، چرا نمیتواند راه خود را برود و با آرامش زندگی کند؟
مخصوصا در مورد تبعیض نژادی، کانادا با این مسئله خیلی مبارزه میکند و خیلی هم موفق بوده. البته تغییر فرهنگ غلط مردم خیلی سخت است.
یکشنبه 13 دی 1388 10:16 ب.ظ
نگو تو رو خدا دلم برا کانادای شما ضعف رفت.

عزیزم مثل اینکه نشنیده بودی که جناب بوش مصلح، در ماه رمضان برای مسلمونای امریکا افطاری داده بود ، چرا اینقدر سطحی به مسائل نگاه می کنید فکر کردی چون بوش تو مسجدی به چندین مسلمون افطاری بده یعنی آزادی یعنی اینکه با همه خوبه به مسلمونا احترام می ذاره ، نه هم وطن مسلمونم اونا دردشون دین و سیاست است اونا می گن شما صبح تا شب نماز بخونید روزه بگیرد به مساجد رفت و امد کنید اونا حاضرن برا این مسائل -که البته در جای خودشون چون دستور الهی است بسیار مهم و تاثیرگذار است و ما همه بهش اعتقاد داریم - کلی هزینه پرداخت کنند اونا دردشون حکومت الهی است دردشون اصول حکومت الهی است اونا دولتی را می خوان که سیاست هاشو نو تایید کنه شعار ظلم ستیزی نده ، کانادا نشین عزیز _ البته به گفته خودت_ حرف ما اینه عبادت درکنار اطاعت، عبادت همراه با محکوم کردن طاغوت و ...
در ضمن مروه شربینی یادمون نرفته، تو اگه اونجا حجاب داری کسی کاری به کار ت نداره چون آرومی ، احساس خطری از جانب تو ندارن تو هم پاشو برا نژاد پرستی اعتراض کن بدتر از شربینی سرت میارن،


یکشنبه 13 دی 1388 01:05 ب.ظ
در جواب ملت در چند پست پایینتر:
من تعجب میکنم سوال به این سادگی چرا جواب نداره؟ چطور میشه آدم دروغگو و دزدی رو مسلمان دونست؟ این جوابهایی که شما میدین مثل روش احمدی نژاد است که سوال را با سوال جواب میدهد. خیلی قدیمیست. فکر دیگری بکنید.
ولی به هر حال من جواب شما رو میدم:
توهین به مقدسات ما چیه؟ آیا مقدسات ما راست گویی نیست؟ درست کرداری نیست؟ صداقت نیست؟ ناموس پرستی نیست؟ آیا اینها به بدترین وضع هتک حرمت نشد؟
آیا دزدی و دروغگویی فقط یک ایراد ساده است؟ آیا قتل جوانان ، تجاوز به آنها ، حیف و میل بیت المال، رشوه دادن به نمایندگان مجلس ایرادهایی ساده هستند؟
من در کانادا زندگی میکنم. وضع اقتصادی اینجا به هیچ وجه وخیم نیست. و شما باور نمیکنید که مسجدی که به تازگی ایرانیها افتتاح نموده اند چقدر از حمایت دولت کانادا برخوردار شد. آیا احمدی نژاد هم اینطوری رفتار میکند؟
دولت کانادا، بیشترین مشکل را با آمریکا دارد چون با آن هم مرز است. حتی آمریکا به زور قسمتهایی از خاک این کشور رو گرفته است ولی اینقدر عاقل هست که با الدرم بلدرم حقش را نمیتواند بگیرد بلکه باید قوی شود. ملتی ثروتمند و با سواد داشته باشد.
من اینجا مطمئن هستم که هرچقدر الله و اکبر بفرستم، به راهپیمایی عاشورا بروم، حجابم را حفظ کنم و هرچه بخواهم بگویم کسی کوچکترین اهانتی به من نمیکند. اما در ایران به بهانه های واهی راهپیمایی روز عاشورا را منع میکنند و به هم میزنند. این امنیت و آسایش است؟ البته آزادی و امنیت برای آقای احمدی نژاد بسیار فراهم است خوشا به حالش.
شنبه 12 دی 1388 09:44 ق.ظ
سلام
متن خوبی بود وامیدوارم تاثیرشو بذاره.

"موفق باشید"
جمعه 11 دی 1388 05:37 ب.ظ
تشخیص کاربران مخفی یاهو مسنجر

نشان دهنده وضعیت آنلاین ، آفلاین و مخفی بودن در یاهو

کد قراردادن تشخیص کابران مخفی یاهو مسنجر در سایت یا وبلاگ شما

<p align="center"><iframe style="WIDTH: 440px; HEIGHT: 355px" border="0" name="I1" src="http://www.pixy.ir/Yahoo" frameborder="0"></iframe></p>

Yahoo Invisible Detector
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.