تبلیغات
دولت مهر - .:: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت یازدهم

.:: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت یازدهم

دوشنبه 11 خرداد 1388 04:21 ب.ظنویسنده : فرزند آذربایجان

 
از 100 تا هم فراتر رفت و به 135 تا رسید:
.::  100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت پنجم
۱۰۱) با اشاره به بحران اقتصادی جهان که سبب کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان به حدود 9/4 درصد در سال 2007 و ادامه روند منفی رشد اقتصادی جهان در سال 2008 شد افزود: خوشبختانه اقتصاد ایران دوره نسبتاً آرام و با ثباتی را طی کرد هرچند در این دوران تعداد صدور قطعنامه های تحریم اقتصادی توسط کشورهای غربی و آمریکا بیش از دوران دولتهای گذشته بوده است، اما موفقیت دولت در بهبود وضعیت اقتصادی کشور بی نظیر بوده است. 
 ۱۰۲) گازرسانی به منازل سه برابر تاریخ قبل
۱۰۳) تعداد واحدهای صنعتی برخوردار از گاز در ابتدای دولت نهم 8 هزار واحد بود كه در حال حاضر به 20 هزار واحد ،روستاها از 2 هزار به 6600 روستا در دولت نهم رسیده است.
۱۰۴) 66 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری دولت نهم در صنعت نفت
در دولت نهم 66 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در صنعت نفت صورت گرفته كه 48 میلیارد دلار آن از محل منابع داخلی می‌باشد.
قرارداد توسعه پارس شمالی برای تولید سالانه 20 میلیون تن LNG ، توسعه میادین گلشن و فردوسی، میادین آزادگان ،یادآوران و دارخوین در غرب كارون ، فازهای  15 ، 16، 17 ،18  پارس جنوبی، آغاز احداث دو پالایشگاه جدید در كشور،‌ اجرای طرح كارت هوشمند سوخت كه تقریبا همه آن را غیر عملی می‌دانستند از جمله این موارد است

۱۰۵) رشد صنعت توریسم در دولت نهم
تعداد گردشگران خارجی از 800 هزار گردشگر در سال 83 به 2 میلیون و 180 هزار گردشگرخارجی در سال گذشته افزایش یافته است

۱۰۶) جبهه جدید ایران علیه امریكا در صحنه جهانی
موقعیت فعلی روابط ایران با امریكای لاتین از سال 2002 تحولات سیاسی در منطقة امریكای لاتین به گونه ای شكل گرفت كه منجر به قدرت رسیدن احزاب چپی (سوسیالیستهای مركزگرا) شد.
 ۱۰۷) اجتناب از مریدپروری از ویژگی‌های برجسته دولت نهم است
دولت اجتناب از امر مریدپروری و متملق‌‌پروری از ویژگی‌های برجسته دولت نهم است.
 ۱۰۸) دولت نهم در حفظ استقلال ملی بسیار موفق بود
دولت آقای احمدی‌نژاد یكی از دولت‌های بسیار موفق در حفظ استقلال ملی است .
 ۱۰۹) بودجه حمایت از جانبازان در دولت نهم 10 برابر شد
در دولت نهم برخی بودجه‌ها در این بخش 10 برابر شده است و در این دولت حمایت‌های بسیار خوبی از این قشر به عمل آمده است.   
 ۱۱۰) دولت نهم در مقابل خانوده ایثارگران متواضع و خدمتگزار است
در كنار افتخارهایی كه ایثارگران برای كشور و نظام آفریدند شاهد ارائه خدمات خوبی از سوی رییس جمهوری و دولت به این قشر از جامعه بوده‌ایم و دولت نهم در مقابل خانوده ایثارگران متواضع و خدمتگزار است .
واگذاری تسهیلات به خانواده شهدا و ارائه خدمات به جانبازان بالای ‪ ۲۵درصد از جمله فعالیت‌های دولت در زمینه خدمات رسانی به آنهاست كه در صورت فراهم شدن شرایط به جانبازان زیر ‪ ۲۵درصد هم این خدمات ارائه خواهد شد. 

 ۱۱۱) تحول در نظام بودجه ریزی
 دولت نهم در چهار سال گذشته باب تحول در نظام بودجه را پایه گذاری کرده که این رویکرد اساسی در بودجه سال 88 نیز رعایت شده است.

۱۱۲) دولت نهم وابستگی به نفت را كاهش داد
 دولت نهم وابستگی به نفت را كاهش داده است.
سهم نفت در بودجه سال 83 – 9/69بود كه در سال گذشته به 52 درصد رسیده كه نشان می‌دهد دولت نهم نه تنها در كارهای سازندگی پیشرفت شده بلكه برداشت از بودجه نیز كمتر شده است.
۱۱۳) انحلال سازمان مدیریت حذف دولت در دولت بود
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که از 6 دهه گذشته در کشور شکل گرفته است و تقریباً می‌توان عبارت دولت در دولت را برای سازمان مدیریت وقت به کار برد.
 ۱۱۴) باز بودن فضای نقد بویژه نقد از درون به نحوی که با صراحت از نقاط ضعف خود سخن گفته و مدیران ضعیف خود را بدون ملاحظه تعویض و یا جابجا نموده است.کاری که دولت احمدی نژاد در این زمینه کرده نه تنها ایجاد تزلزل در مدیریت نبوده بلکه علاوه بر تابوشکنی باعث ایجاد و اعلام ثبات و اینکه هیچ وزیر یا مسئولی نباید از نقد دائم در امان باشد و برنامه ها و اهداف است که باید مدار و محور قرار گیرند.
طبق بررسی یک مرکز تحقیقاتی ، توهین مستقیم به رئیس جمهور در رسانه ها در مورد دو رئیس جمهور سابق تنها به تعداد انگشتان دست اتفاق افتاده است. اما در مورد آقای احمدی نژاد تا چند ماه پیش، بیش از هزارو پانصد نوبت بوده است.
۱۱۵) از بین بردن فاصله‌ها میان مسوولان اجرایی و مردم
دولت نهم با روی کار آمدن خود شعارهای ناب و اصیل انقلاب را احیا و عدالت‌طلبی را به گفتمان اول جامعه‌ تبدیل کرد. از بین بردن فاصله‌ها میان مسوولان اجرایی و مردم و حضور بی‌واسطه میان اقشار مختلف از جمله ثمرات این رویکرد بوده است.
۱۱۶)  این دولت تا آنجا كه امكان حضور در عرصه سیاست خارجی را داشته، فعال عمل كرده است، دیپلماسى ایران در عراق، لبنان یا در بخش توسعه اقتصادى در خارج، راه اندازى شركت هاى صنعتى همچون خط تولید خودرو در روسیه، سوریه، ونزوئلا و نیكاراگوئه و... از نمونه هاى بارز آن است.
۱۱۷) حذف واسطه‏ها در مناسبات ملت و دولت
دولت نهم منطق واسطه گری گروهها و افراد را ( كه نمی توان آنها را حزب قلمداد نمود)  به عنوان جایگزین ملت، به مدد نیروی مردم، پروژه‏ای ناپسند خواند و بر حذف واسطه‏ها در مناسبات ملت و دولت و  تعیین سرنوشت ملت تأكید كرد، گو اینكه سوم تیر و منتخب آن هر دو محصول رویگردانی ملت از رفتارهای آمرانه‏ی « متنفذین»، «گروههای فشار»، «شایسته نمایان» و ماشینهای جنگ روانی رسانه‏ای بود.
۱۱۸) انتقال بعضی مراکز غیر مرتبط از تهران به استانها و کاهش سیر مهاجرت به تهران بخصوص در کارمندان با توجه به اجرای قانون کلان شهرها
۱۱۹) دفاع از آرمان ملت فلسطین و ضدیت با صهیونیسم جهانی
۱۲۰) دعوت از رئیس جمهور برای شرکت در اجلاس کشورهای خلیج فارس برای اولین بار
12۱) سفر پوتین به عنوان اولین سفر رییس جمهور روسیه به ایران با دعوت آقای احمدی نژاد
۱۲۲) سخنرانی عزتمدارانه در دانشگاه کلمبیا و اجلاس ژنو توسط رئیس جمهور
 ۱۲۳) کاهش بدهی خارجی و بدهی داخلی به بانکها
۱۲۴) برای اولین بار پس از جنگ ، دولت در بودجه جلوی افزایش هزینه های مصرفی و جاری را گرفت و برای اولین بار نسبت بودجه عمرانی را گسترش داد .
۱۲۵) کسب محبوبیت در بین مردم مسلمان منطقه و مردم سایر ملل
۱۲۶) سعی در اجرای بانکداری اسلامی به معنی واقعی کلمه که البته با مقاومت های بسیاری روبرو می باشد.
۱۲۷)  تلاش جهت کوچک سازی دولت
۱۲۸) نبرد موفق روزانه با تحریم های خارجی علیرغم تلاش گسترده آمریکا و  هم پیمانانش
۱۲۹) اولویت محرومیت زدایی در برنامه ریزی ها
۱۳۰) برای اولین بار دولت اصول گرا با حفظ اصول عزت و حکمت و مصلحت در سیاست خارجی طی 2 سال موفق به جذب 27 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی می شود در حالی که در دولت های پیشین در طول 12 سال تنها موفق به جذب 9 میلیارد دلار سر مایه گذاری خارجی شده بودند
۱۳۱) بیشترین بازدید از نمایشگاه کتاب و فروش فیلم درتاریخ کشور
۱۳۲) کوچک سازی و کاهش هزینه های دولت نهم با صرفه جویی و برنامه های انقباضی است
۱۳۳) اعتبارات دولتی کمیته امداد در سال 1387(14910000 ریال)=بیش از 3برابر  در سال 83( 4670000 ریال)
۱۳۴) برای اولین بار پس از انقلاب بازسازی پنجاه واحد سینمایی با حمایت دولت
۱۳۵) اعتبارات دولتی سازمان بهزیستی کشور در سال 1386 (000/6725 میلیون ریال)=3برابر در سال 84 (2050000 میلیون ریال).
بی‌گمان تخریب‌ها در روزها و ماه‌های آینده شدت خواهد گرفت ولی ثابت شده  تخریب همواره نتیجه‌ عكس داده است. مردم به اخلاص، صداقت، پاكی، پركاری و تلاش احمدی‌نژاد باور دارند. او با مردم صادقانه صحبت می‌كند، به دنبال كاخ نشینی و رفاه‌طلبی خود و خانواده‌اش نیست! شب‌ها در اتاق‌های سیاسی حزب دولت ساخته به فعالیت حزبی نمی‌پردازد، اهل معامله با اصحاب مافیای قدرت و ثروت نیست و درست به همین دلیل است كه مورد تهاجم قرار می‌گیرد،
       هنوز زرق و برق خیابان پاستور و پست و مقام او را نگرفته، او همچنان خاكی است و برای مقابله با مفسدان محكم ایستاده است. مردم این ویژگی‌ها را در وی دیده‌اند و او را به پاكی می‌شناسند. تخریبگران مطمئن باشند با این جنگ‌های پارتیزانی نمی‌توانند قله خدمت به مردم را برای خدمت به خانواده‌های 1000 فامیل فتح كنند.
       آنان كه در رسانه‌های مختلف، این گونه خیالات شیرین در سر می‌پرورانند، بدانند كه خواب‌شان تعبیر نمی‌شود. بی‌گمان تخریب ها  همچون گذشته نتیجه‌ای معكوس خواهد داشت و دكتر احمدی‌نژاد با آرایی بسیار بیش‌تر از دوره گذشته، در كانون خدمت به مردم باقی خواهد ماند.

برچسب ها: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ،
آخرین ویرایش: - -

 
سه شنبه 8 دی 1388 10:00 ق.ظ
احمدی نژاد در کل تاریخ بشریت از همه دولتها ، از همه سلاطین ، همه و همه موفق تر بوده !!!! چرا ؟ خوب معلومه دیگه . نمیدونی ؟ نمیدونی ؟
بگم ؟ بگم ؟ بگم ؟
از قدیم گفتن :
دیگران کاشتن ما برداشت کردیم .

فرزند آذربایجان
orzeh dashtaan khodeshon bardash mikardan
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.