تبلیغات
دولت مهر - .:: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت اول

.:: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت اول

دوشنبه 11 خرداد 1388 02:28 ب.ظنویسنده : فرزند آذربایجان

 
.::  100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت اولچهار سال از عمر دولت نهم گذشت. شاید نقدهایی بر دولت نهم وارد باشد که در طول چهار سال گذشته ، در رسانه های پر شمار جریانات سیاسی کشور بدانها پرداخته شده است ، اما به حکم" عیب می جمله بگفتی ، هنرش نیز بگوی" و بر سبیل انصاف، باید تصریح داشت که دولت نهم، نیمه پری نیز دارد که رسانه های مخالف دولت، آن را همواره ندیده می انگارند به نحوی که عده ای مشق سیاه نگاری علیه این دولت را تکلیفی بر گرده خود احساس می کنند اما طریق انصاف نیست که چشم بر نقاط قوت ببندند و تنها ، برخی نقاط ضعف را فریاد زنند.
در این نوشتار سعی شده گوشه ای از قسمت پر لیوان که تاکنون نشان داده نشده است تشریح و بیان گردد.  این مجموعه بر اساس آمار و مستندات معتبر از مراکز مختلف و موثق تهیه و جمع آوری شده است.
مسلما موفقیت های دولت نهم بسیار بیشتر از مواردی است که ما آورده ایم ولی به دلیل طولانی شدن مطلب مهمترین آنها در اینجا بیان شده است.

1) تاییدات مکرر و رضایت خاصه رهبری از دولت نهم و شخص رئیس جمهور
* خوشبختانه یك دولت مردمى و پایبند به ارزشهاى دینى سرِ كار است.
* امروز نظام سیاسى كشور از همیشه مستحكمتر است.
 * رئیس جمهور، اهل كار، اهل ابتكار، اهل خدمت، اهل عمل، وارد میدان و خسته نشو است؛ این، افقها را روشن مى‏كند. امروز نظام سیاسى ما این‏طورى است؛ نظام باثبات، مردم مؤمن، جوانان علاقه‏مند، پُرتحرك و پُرشور، و مسئولان دلسوز و علاقه‏مند، شجاع و داراى ابتكار عمل.
* مردم، دلهایشان به هم نزدیك است و اتحاد بین مردم و دولت هم خوب است.
* یكى از شعارهاى خوبى كه آقاى رئیس‏جمهور، هم در دوره‏ى انتخابات، هم بعد از آن تكرار كردند، مسأله‏ى دولت اسلامى است
* من باید از آقاى احمدى‏نژاد تشكر كنم كه ایشان كار جدیدى كردند؛ عدالت محورى را به عنوان یك شعار گذاشتند وسط؛ این كار خیلى بزرگى بود. وقتى كه ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‏كردند، به افراد خانواده‏ى خودم مى‏گفتم اگر آقاى احمدى‏نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب كرد كه شعار عدالت محورى را مطرح كرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یك سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‏ها را به خودش متوجه كرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند. این كار، كار مهمى است. بنابراین عدالت‏محور بودنِ این دولت حرف بزرگى است؛ طرح این شعار به عنوان محور حركت دولت، یك كار جدید است؛ خودش یك تحول است؛ به این پایبند باشید.

۲) رئیس جمهور دولت نهم ، پرکارترین مقام عالی رتبه در جهان شناخته شده است.
با بیش از۹۵۰سخنرانی رسمی، ۵۶ سفر خارجی و بازدید از ۳۲ کشور دنیا، بیش از ۲۰ ملاقات عمومی و ویژه، حضوردر 99 کنفرانس خبری داخلی و 44 نشست خبری در خارج کشور ، 11مصاحبه تلویزیونی زنده با شبکه های داخلی و ده مصاحبه با واحد مرکزی خبر و 55 مصاحبه با رسانه های خارجی و...
در حالیکه نزدیک به چهار سال از انتخاب دکتر احمدی نژاد به ریاست جمهوری می گذرد، حجم سنگین فعالیت های وی، رئیس جمهور ایران را به پرکارترین مقام عالی رتبه در جهان تبدیل کرده است.
 انجام بیش از 52 سفر استانی و بازدید حدود 500 شهر بزرگ و کوچک در کشور علاوه بر سفرهای مکرر به برخی مناطق نظیر قم، مشهد و عسلویه در مدت کمتر از چهار سال، بخشی از کارنامه سنگین فعالیتهای دکتر احمدی نژاد را تشکیل می دهد.
انجام فعالیت متوسط 16 ساعت در روز، استفاده از ایام تعطیل برای سفرهای کاری و ملاقات با مردم، حضور در مجامع عمومی و انجام بیش از 950 سخنرانی رسمی و سه هزار ملاقات کاری در طی مدت مذکور، از نظر کمی بیش از دو برابر فعالیت یک رئیس جمهور به طور عادی است.
حضور مداوم در جلسات تخصصی نظیر کارگروه تحول اقتصادی، کارگروه حل مشکل مسکن، کارگروه تنظیم بودجه، از دیگر زمینه های مورد نظر دکتر احمدی نژاد بوده که طی چند سال گذشته انجام شده است.
در بعد سیاست خارجی نیز انجام بیش از 56 سفر خارجی و مجموعا بازدید از 32 کشور مختلف دنیا، برگزاری ملاقات های مداوم با سفرای خارجی در تهران از دیگر فعالیتهای رئیس جمهور بوده است.

۳) 250 درصد رشد در وام تخصیص داده شده به تعاونی ها
کل 14 سال قبل از دولت نهم: 440 میلیارد تومان
سه ساله دولت نهم: 1100 میلیارد

 ۴) ارتقا کمی و کیفی  بی نظیر ظرفیت سازی خودرو:
از آغاز انقلاب تا دولت نهم: 32 هزار دستگاه خودرو
در دولت نهم تا پایان سال 87: 151 هزار دستگاه خودرو
رشد در دولت نهم: 5 برابر=500 درصد
* ظرفیت تولید سالانه خودرو
در آغاز پیروزی انقلاب: 100 هزار دستگاه
در آغاز دولت نهم: 970 هزار دستگاه
در پایان سال 1387: 1.5 میلیون دستگاه

۵)افزایش 14 برابری ظرفیت ارتباطات مخابراتی بین الملل در دولت نهم
برای اولین بار در دولت نهم 45 میلیون شماره تلفن  ثابت و همراه واگذار شد در حالی که در طول 8 سال دولت اصلاحات تنها 13 میلیون شماره تلفن همراه واگذار شده بود.
* تعداد تلفن ثابت و همراه واگذاری شده:
3.5 سال دولت قبل(1/80/1 تا 6/84/1): 13 میلیون
3.5 سال دولت نهم(6/84/1 تا 11/87/1): 45 میلیون
میزان رشد در در دولت نهم 3.5 برابر یا 350 درصد
* ضریب نفوذ تلفن همراه:
3.5 سال دولت قبل(1/80/1 تا 6/84/1): 7.8 درصد
3.5 سال دولت نهم(6/84/1 تا 11/87/1): 50 درصد
میزان رشد در در دولت نهم 6.5 برابر یا 650 درصد
*احداث دفاتر ارتباطات و فناوری روستایی:
3.5 سال دولت قبل(1/80/1 تا 6/84/1): 1000 دفتر
3.5 سال دولت نهم(6/84/1 تا 11/87/1): 6000 دفتر
میزان رشد در در دولت نهم 6 برابر یا 600 درصد
 
 ۶) ارتقا و تقویت جایگاه بورس در نظام معاملاتی کشور و نجات آن از حالت شکننده و حبابی دوره قبل
*ارزش بازار سرمایه:
1383: 387 میلیارد ریال
شش ماه نخست سال 87: 651 میلیارد ریال

۷) بهبود 87 درصد شاخص‌های ‏اقتصاد ایران در دولت نهم
لینک گزارش‌های سالانه بانک جهانی از (WDR):
http://econ.worldbank.org/WBSITE/EXTERNAL/EXTDEC/EXTRESEARCH/
 
۸) برخورد عزتمندانه در سیاست خارجی
در دنیای دیپلماسی حکومت و نظامی موفق است که بتواند اراده خود را تسری داده و مغلوب اراده قدرت طلبان نشود. امروزه در برخورد با بسیاری از تنگناهها و مسائل در صحنه داخلی و بین المللی، اراده خلل ناپذیر و قاطعیت رییس جمهور نقش بسزایی در موفقیت و حفاظت و صیانت از منافع ملی داشته است.
   البته رفتار منفعلانه اصلاح طلبان در دوره قبل که با ضعف و سستی خود در برخورد با مسائل مختلف همراه بود و باعث ایجاد تصویری ضعیف و قابل تسخیر و تصرف از ایران شده بود موجب جری شدن بسیاری از غریبه ها شده بود که ترمیم و اصلاح آن تصویر نیازمند گذر از یک دوره سخت توام با سماجت و پافشاری بر دفاع از منافع ملی را می طلبد.
 
۹) بهبود شاخص های بهداشتی در دولت نهم
 ۱- جشن ریشه‌كنی، حذف و كنترل بیماریهای واگیر در سال ۸۷
۲- در شهریور 84 مصرف روغن جامد در جامعه 80 درصد بوده كه در حال حاضر این میزان به رقم 50 درصد رسیده است كه با این اقدام گام موثری درخصوص كنترل بیماریهای قلبی عروقی برداشته شده است.
۳- میزان تولد بیماران تالاسمی از 3000 تولد در سال امروز به كمتر از 300 تولد در سال كاهش یافته است.
۴- افزایش تعداد اورژانس های بین جاده ای به چهار برابر کل تاریخ کشور،
از ابتدای دولت نهم میزان پایگاههای اورژانس جاده‌ای از 673 پایگاه به 2700 پایگاه افزایش یافته است ضمن آنكه مدت زمان رسیدن آمبولانس بر بالین بیمار نیز كاهش چشمگیری داشته است.

۵- ساخت داروهای درمان بیماریهای MS، تالاسمی، هپایت C و نیز ساخت داروی «آیمود» و «آنژی پارس» برای اولین بار برای بیماران مبتلا به ایدز و درمان زخم پای دیابتی‌ها از جمله موفقیتهای حوزه دارو
۶- در طول چهارسال گذشته بیش از ۱۸۹۸۸ تخت بیمارستانی به ظرفیت تختهای موجود اضافه شده است.
۷- افزایش سن امید به زندگی و كاهش مرگ ومیر
۸- بسط طرح پزشك خانواده به ۲۵ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهری زیر ۲۰ هزار نفر
افزایش تعداد پزشكان و ماماهای طرح پزشك خانواده به میزان ۲/۴ و ۲۳ برابر نسبت به سال ۸۴ و افزایش میزان دسترسی جمعیت شهری و روستایی به مراقبت‌های اولیه بهداشتی از 92% در سال 83 به 94% در سال ۸۵
۹- مرگ و میر مادران در ۹ استان به صفر رسیده، در کل کشور ۲۰ درصد کاهش داشت و مرگ و میر نوزادان حدود ۱۲ درصد کاهش داشته است.
۱۰- ترمیم و پیوند ضایعات نخاعی برای نخستین بار در کشور و منطقه
۱۱- تولد اولین گوسفند از طریق سلولهای بنیادی
۱۲- ایجاد ۱۷ رشته جدید PHD و ۷ رشته كارشناسی ارشد و توسعه تحصیلات تكمیلی
 ۱۳- تعداد مراكز تحقیقاتی كشور از ۱۰۷ مركز به ۲۱۱ مركز رسیده است و همچنین تعداد مقالات در نمایه‌های بین‌المللی افزایش چشمگیری داشته است.

۱۰) برای اولین بار در دولت نهم دو برابر سال 83 مدرسه ساخته شد
در امر مدرسه سازی دولت نهم با یک رشد فوق العاده در سال 85 دو برابر سال 83 مدرسه ساخت و بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش را در سال جاری به بیش از 1200 میلیارد تومان رساند.برچسب ها: .:: 100دلیل برای موفقیت دولت نهم ::. قسمت اول ، 100 دلیل موفقیت دولت نهم ، 100 دلیل موفقیت احمدی نژاد ، دلیل موفقیت احمدی نژاد ، محمود احمدی نژاد ، احمدی نژاد ،
آخرین ویرایش: - -

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.